V portfóliách fondov, ktoré sa špecializujú na východoeurópske akcie, dosiahli akcie maďarských firiem ku koncu novembra minulého roku v priemere 19-percentné zastúpenie. Vyplýva to z prieskumu medzi 25 regionálnymi fondmi, ktorý uskutočnil maďarský ekonomický denník Világgazdaság.
Maďarsko sa tak zaradilo na tretie miesto za Ruskom a Poľskom. Ruské akcie dosiahli v portfóliách spomínaných fondov priemerné zastúpenie 29 % a poľské akcie 23 %. Na štvrtom mieste sa umiestnili české akcie s podielom 8 %. Kapitalizácia budapeštianskej burzy je momentálne pod hranicou 10 mld. USD, čo je približne zhodné s pražskou burzou, avšak výrazne zaostáva za varšavskou burzou, ktorej kapitalizácia je viac ako 20 mld. USD a za moskovskou burzou s kapitalizáciou takmer 60 mld. USD.
Väčšina maďarských akcií menej závisí od ekonomického rastu ako poľské a ruské akcie, čo zvyšuje ich atraktivitu v očiach investorov v súčasných neistých podmienkach na trhu. Analytici tvrdia, že ak ceny ropy neskolabujú, podiel ruských akcií v portfóliách fondov sa zvýši. Z prieskumu ďalej vyplýva, že najatraktívnejšie medzi fondmi boli akcie ruskej ropnej spoločnosti Surgut a ruskej energetickej spoločnosti UES. Každá z týchto emisií sa podieľa v portfóliách sledovaných fondov v priemere 6 – 7 %. Za nimi nasledujú akcie maďarských firiem Matáv, MOL a akcie poľskej TPSA. Populárne sú aj akcie ruských ropných firiem Lukoil a Yukos, akcie poľskej bankovej skupiny Pekao a ropnej spoločnosti PKN Orlen. Spomedzi českých akcií majú najlepšiu reputáciu akcie Komerční banky.