Pri tejto úrovni sa však dlho neudržal a investori pravdepodobne považovali túto hranicu za signál k predajom korún. Kurz do záveru obchodovania oslabil k 43,26 SK za euro. Kurz tak potvrdzuje svoje nové pásmo 42,20 – 42,50 Sk za euro.
Jeho prekročenie smerom k silnejším úrovniam je značne krehká záležitosť a prekročenie úrovne 43,00 Sk za euro je málo pravdepodobné. V jeho neprospech hovoria výsledky zahraničného obchodu, ktoré síce veľkú hrozbu momentálne nepredstavujú, aj vzhľadom ku krytiu schodku investíciami zo zahraničia, znižujú však šance kurzu a jednak koniec roka, ktorý je sezónnou záležitosťou vo vývoji kurzov mien emerging trhov.
Voči doláru končila koruna na 48,07 Sk za dolár a voči českej korune na 1,295 Sk za jednu českú korunu.
Likvidita bankového sektora sa v stredu výraznejšie znížila po tom, čo z trhu odišlo 20,92 mld. Sk z aktuálneho dvojtýždňového sterilizačného repotendra Národnej banky Slovenska (NBS). Likviditu pritom posilnilo len 15,55 mld. Sk zo splatného repotendra. Trh zároveň zaznamenal odliv 1,801 mld. Sk z emitovaných štátnych pokladničných poukážok. Komerčné banky tak podľa dílera Slovenskej sporiteľne Pavla Jánošíka deponovali na účtoch povinných minimálnych rezerv 27,557 mld. Sk, čo predstavuje nadstav na kumulatívnej báze 104,56 %.
Podľa dílera však banky nemôžu trpieť nedostatkom likvidity, pretože už v najbližších dňoch by ju mal posilniť príliv prostriedkov Fondu ochrany vkladov na výplatu náhrad vkladov v Devín banke. „To si banky uvedomovali už pri rozhodovaní o umiestnení prostriedkov v sterilizačnom repotendri,“ dodal Jánošík.
Ceny overnightov sa v dôsledku záporného cash flow posunuli z 7,7 % p.a. na 8,2 % p.a., tom/nexty z 7,7 % p.a. na 8,0 % p.a. Spot/nexty sa obchodovali na 7,8 % p.a. Týždňové až mesačné fondy zostali na 7,5 / 7,7 % p.a., dvojmesačné až ročné na 7,6 / 7,75 % p.a.