Začiatok útoku v Afganistane sa niesol v znamení leteckých útokov. Na tie boli okrem bombardérov použité i strely Tomahawk. Akciové trhy zareagovali na začiatok vojenských operácií mierne, logicky sa však darilo defenzívnemu sektoru. Jedným z titulov ktoré získavali bol i Rautheon, výrobca striel Tomahawk.
Rauthen patrí spolu s Boeingom a Lockhed Martin do prvej trojky v defenzívnom sektore. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu hi-tech striel a elektroniky. Okrem striel Tomahawk vyrába Raytheon i protivzdušný a protiraketový obranný systém Patriot.
Menej ako 20% tržieb Raythen tvoria príjmy z predaja malých prúdových a turbovrtuľových lietadiel, podľa správ však spoločnosť uvažuje s predajom tejto divízie. Okrem toho Raytheon predáva komerčnú elektroniku, tá sa však na tržbách podieľa menej ako 5%.
Celkový objem tržieb za rok 2000 dosiahol 16,9 mld USD, v roku 1999 pritom tržby dosahovali takmer 20 mld USD. Napriek tomu zisk na akciu stúpol v roku 2000 z 1,34 na 1,46 USD na akciu.
Cena akcií Raytheon sa ešte v rokoch 1998-1999 pohybovala na úrovni okolo 60 USD. V závere roku 1999 však výrazne oslabila a odvtedy sa držala v pásme medzi 20 až 30 USD s vždy iba krátkodobými prekročeniami týchto hraníc. Akcie Raytheon stúpli od 11. septembra o takmer 50% a po pondelkovom obchodovaní dosahovala 36,3 USD. Aktuálny PE pomer dosahuje privysokých 145. Dlhodobé tempo rastu ziskovosti by pritom malo podľa očakávaní iba mierne prekonať desaťpercentnú hranicu.